اجاره هر متر خانه در تهران چه مقدار است؟ شاخص کرایه مسکن

همین الان

جهت مشاوره رایگان روی لینک کلیک نمایید

اجاره هر متر خانه در تهران چه مقدار است؟ شاخص کرایه مسکن

اجاره هر متر خانه در تهران

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۴۰۰، متوسط نرخ اجاره‌ یک متر مربع آپارتمان در تهران ۸۴ هزار ۸۰۰ تومان بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز

 به نقل از انتخاب، سه روز قبل گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران توسط بانک مرکزی اعلام و مشخص شد در اردیبهشت ۱۴۰۱ متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در شهر تهران به ۳۶ میلیون و ۳۱۲ هزار تومان رسیده که نسبت به فروردین امسال ۶.۱ درصد و در مقایسه با اردیبهشت پارسال ۲۶.۲ درصد افزایش یافته است. همچنین رشد سالیانه اجاره بها در تهران ۴۶ درصد و در کل کشور ۵۰.۶ درصد اعلام شد.

اجاره هر متر خانه در تهران
اجاره هر متر خانه در تهران

امروز هم معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گزارشی تحت عنوان شاخص دسترسی خانوارها به خرید و اجاره واحد مسکونی بر اساس نسبت قیمت به درآمد اعلام کرد که اطلاعات سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور نشان می‌دهد، متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در سال ۱۴۰۰ معادل ۳۱ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان بوده و میانگین اجاره هر متر خانه نیز در سال گذشته ۸۴ هزار و ۸۰۰ تومان بوده است.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در سال ۱۳۹۵ معادل ۴ میلیون ۳۷۲ هزار تومان، در سال ۱۳۹۶ معادل ۴ میلیون و ۸۲۲ هزار تومان، در سال ۱۳۹۷ معادل ۸ میلیون و ۲۴۱ هزار تومان، در سال ۱۳۹۸ معادل ۱۳ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۹ معادل ۲۴ میلیون و ۲۹ هزار تومان و در سال ۱۴۰۰ معادل ۳۱ میلیون و ۲۹۶ هزار تومان ثبت شده است.

همچنین طبق اطلاعات بانک مرکزی، متوسط اجاره‌بها برای یک مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران در سال ۱۳۹۵ معادل ۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان، در سال ۱۳۹۶ معادل ۲۸هزار و ۲۰۰ تومان، در سال ۱۳۹۷ معادل ۳۶ هزار و ۴۰۰ تومان، در سال ۱۳۹۸معادل ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان، در سال ۱۳۹۹ معادل ۶۲ هزار و ۹۰۰ تومان و در سال ۱۴۰۰ معادل ۸۴ هزار و ۸۰۰ تومان گزارش شده است.

شاخص کرایه مسکن اجاره‌ای کلیه مناطق شهری نیز در سال ۱۳۹۵ معادل ۱۰۰، در سال ۱۳۹۶ معادل ۱۰۷، در سال ۱۳۹۷معادل ۱۲۷، در سال ۱۳۹۸ معادل ۱۵۷، در سال ۱۳۹۹ معادل ۲۰۰ و در سال ۱۴۰۰ معادل ۸۲ هزار و ۹۰۰ ثبت شده است.

تعداد معاملات واحدهای مسکونی در شهر تهران بر اساس سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات نیز در سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ حاکی است که در سال ۱۳۹۵ معادل ۱۵۱ هزار و ۳۶۳ معامله، در سال ۱۳۹۶ معادل ۱۶۰ هزار و ۳۴۵ واحد، در سال ۱۳۹۷ معادل ۱۱۱ هزار و ۱۶۹ واحد، در سال ۱۳۹۸ معادل ۷۴ هزار و ۸۰۲ واحد، در سال ۱۳۹۹ معادل ۷۲ هزار و ۲۹ واحد و در سال ۱۴۰۰ معادل ۶۴ هزار و ۷۲۱ معامله ثبت شده است.

بر همین اساس شاخص دسترسی نسبت قیمت به درآمد در سال‌های ۱۳۹۵ معادل ۱۳.۸، در سال ۱۳۹۶ معادل ۱۳.۱، در سال ۱۳۹۷ معادل ۱۹، در سال ۱۳۹۸ معادل ۲۴.۶ و در سال ۱۳۹۹ معادل ۳۲.۲ سال ثبت شده است. در این گزارش شاخص سال ۱۴۰۰ اعلام نشده است.

اجاره هر متر خانه در تهران
اجاره هر متر خانه در تهران

رهن و اجاره آپارتمان های ۳۵ تا ۴۰ متری در تهران + جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، اگر خواهان اجاره خانه در مناطق و محلات شمالی شهر هستید باید ماهانه اجاره بیشتری در نظر بگیرد برای نمونه در در کامرانیه یک واحد ۳۵ متری را می‌توان با ودیعه ۲۰۰ میلیونی و اجاره ماهانه ۱۲ میلیون تومانی برای یک سال رهن و اجاره کرد.

همچنین در یوسف آباد یک آپارتمان ۴۰ متری همراه با ۴۰ متر بالکن را می‌توان ماهانه با ۷ میلیون تومان و ودیعه ۱۰۰ میلیونی اجاره کرد.

بیشترین میزان دهن نیز متعلق به یک واحد ۴۰متری در محدوده میدان فاطمی است که مالک ودیعه ۵۰۰ میلیون و اجاره ماهانه ۵ میلیون تومانی درخواست کرده است.

در خیابان شریعتی، معلم هم یک آپارتمان ۳۹متری را می‌توان ماهانه با ۲ میلیون تومان و ودیعه ۲۳۰ میلیونی رهن و اجاره کرد.

در خیابان پرستار نیز یک واحد ۴۰ متری با سن بنای ۱۵ را ماهانه با ۵ میلیون تومان اجاره و ودیعه ۷۰ میلیونی، اجاره می‌دهند.

محدوده متراژ سن بنا میزان اجاره ماهانه میزان ودیعه
کرمان ۴۰متر ۵ سال ۵ میلیون ۱۰۰ میلیون
آذربایجان ۳۵متر ۱۷ سال ۳ میلیون ۱۰۰ میلیون
یوسف آباد ۴۰متر ۲۶ سال ۷ میلیون ۱۰۰ میلیون
جیحون ۴۰متر ۲ سال ۳ میلیون ۱۰۰ میلیون
وحیدیه ۴۰متر ۱۶ سال ۳ میلیون ۴۰ میلیون
کوهسار ۴۰متر ۱۲ سال ۲.۶۰۰ میلیون ۱۶۰ میلیون
سلسبیل ۴۰متر ۱۴ سال ۳.۵۰۰ میلیون ۶۰ میلیون
مجیدیه، صفایی ۴۰متر ۲۶ سال ۲ میلیون ۲۰۰ میلیون
استاد معین ۴۰متر ۲۱ سال ۲.۵۰۰ میلیون ۱۰۰ میلیون
کامرانیه ۳۵متر ۱۳ سال ۱۲ میلیون ۲۰۰ میلیون
بریانک ۴۰متر ۱۲ سال ۳.۳۰۰ میلیون ۱۲۰ میلیون
تهران‌پارس شرقی ۴۰متر ۴ سال ۴ میلیون ۸۰ میلیون
شریعتی، معلم ۳۹متر ۱ سال ۲ میلیون ۲۳۰ میلیون
پرستار ۴۰متر ۱۵ سال ۵ میلیون ۷۰ میلیون
فاطمی ۴۰متر ۲ سال ۵ میلیون ۵۰۰ میلیون

مطالب مشابه به این محتوا را میتوانید در لینک های زیر پیدا کنید :

اجاره خانه در تهران

همین الان

جهت مشاوره رایگان روی لینک کلیک نمایید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.