بازسازی

ارائه انواع خدمات بازسازی و نوسازی توسط گروه املاک آساز

خدمات بازسازی

بازسازی تجاری و انواع آن

وقتی صحبت راجع به بازسازی ساختمان است، شاید اکثر مردم خیال کنند که بازسازی تنها برای مناطق مسکونی می‌باشد. اما بازسازی ساختمان طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود که هر روزه بر اهمیت آن افزوده می‌شود.

مرمت و نوسازی بنا می‌تواند بخش‌های مختلفی از ساختمان‌های اداری‌، تجاری و تفریحی را شامل شود. انواع فروشگاه‌ها، ادارات، ساختمان‌های پزشکی، ورزشی، سازمان‌ها و … همگی در طول زمان فرسایش می‌یابند و نیاز به بازسازی و نوسازی پیدا می‌کنند.

این که بخواهیم ساختمانی را که فرسایش یافته از نو بنا کنیم چندان فکر هوشمندانه‌ای به نظر نمی‌رسد. بنابراین راه حل آن مرمت و بازسازی ساختمان‌ها می‌باشد.

در این مطلب راجع به بازسازی ساختمان‌های تجاری صحبت می‌کنیم که بیش‌تر در معرض فرسایش قرار دارند. نیاز بیش‌تر این مکان‌ها به بازسازی به دلیل بازدید و مورد استفاده قرار گرفتن بیش‌تر مردم می‌باشد.

 

بازسازی فروشگاه و مغازه ها

بازسازی فروشگاه یکی از زیر مجموعه‌های بازسازی تجاری است که در آن به مرمت و نوسازی قفسه‌ها، پیشخوان، غرفه‌ها و … پرداخته می‌شود. امروزه طرح‌های نوینی در دکوراسیون فروشگاه‌های بزرگی همچون رفاه، جانبو و … به وجود آمده که مردم کالای مورد نیاز خود را به راحتی از قسمت مربوطه انتخاب می‌کنند.

بازسازی فروشگاه‌ها نیز بر این اساس طبقه‌بندی شده‌اند.

 

بازسازی اداری

ساختمان اداری بایستی دارای محیطی کاملا اداری و دکوراسیونی مناسب کارمندان باشد. بازسازی ساختمان اداری به مرمت دیوارها، اتاق‌ها، آبدارخانه و … اشاره دارد. انواع مختلفی از طرح‌ها مثل پارتیشن‌بندی قسمت‌های اداری و یا ایجاد بخش‌های خصوصی وجود دارد که امروزه در بازسازی ساختمان اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

بازسازی دفتر کار

خدمات بازسازی

با وجود این که ممکن است دفتر کار شما تنها به خود شما اختصاص داشته باشد و ارباب رجوع یا رفت و آمد چندانی نداشته باشید، اما بهتر است هر از چند گاهی به بازسازی آن فکر کنید. شما برای هر نوع فعالیتی با هر زمینه‌ای می‌توانید بازسازی مخصوص به خود را در نظر بگیرید.

 

مراحل بازسازی ساختمان تجاری

ابتدا محل کار مورد بازدید قرار می‌گیرد. سپس مواردی که برای بازسازی بخش‌های مختلف لازم می‌باشند شناسایی می‌شوند. طرح مورد نظر اجرا می شود. وسایل و تجهیزات لازم نیز تهیه و آماده‌سازی می‌شوند. جهت انجام هر گونه عملیات مربوط به بازسازی ساختمان اداری، تجاری، مسکونی، طراحی داخلی ساختمان، طراحی دکوراسیون منزل و مکان های اداری، تجاری و تفریحی می‌توانید با مشاورین املاک آساز در ارتباط باشید.

 

بازسازی صفر تا صد واحد مسکونی

بازسازی خانه مسکونی از جمله کارهایی است که اکثریت ساکنین یک ساختمان مسکونی بعد از مدت زمانی که از عمر ساختمان می‌گذرد به آن احتیاج پیدا می‌کنند. از این رو انتخاب بهترین شرکت بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی آن به یکی از مهمترین دغدغه‌ها تبدیل شده است. شرکتی که بتواند در کمترین زمان، بالاترین کیفیت را با هزینه‌های معقول و شفاف ارائه کند.

گروه طراحی و معماری آساز با چندین سال سابقه اجرایی و انجام چندین بازسازی صفر تا صد منزل مسکونی، می‌تواند در اولین قدم با ارائه مشاوره‌های تخصصی در زمینه بازسازی مسکونی، ضمن شفاف کردن روند کاری، هزینه‌های بازسازی را به صورت چشمگیری کاهش دهد.

از تخصصی ترین خدمات آساز در زمینه بازسازی مسکونی می‌توان به بازسازی ادارات، مطب و کلینیک، خانه قدیمی، ویلا، ساختمان کلنگی، خانه کوچک و … اشاره کرد.

 

نکات کلیدی در بازسازی خانه مسکونی برای یک بازسازی اصولی

مجموعه خدماتی که در بازسازی خانه مسکونی می‌تواند انجام شود بسیار زیاد است. از این رو اگر قصد بازسازی خانه خود را دارید بهتر است در اولین قدم نیازهای خود را اولویت‌بندی کرده و در جلسه حضوری مشاوره با گروه آساز این اولویت‌ها را بر اساس امکان و هزینه‌های بررسی کرده و تصمیم گیری انجام دهید.

یکی دیگر از نکات مهم در بازسازی منزل مسکونی، سبک بازسازی و دکوراسیون داخلی آن است که می‌بایست در مرحله اول با سلیقه و نیاز شما مطابقت داشته باشد و در مرحله بعد می‌بایست همخوانی در تمامی فضاهای خانه با یکدیگر وجود داشته باشد.

 

تعیین بودجه و مدت زمان نهایی از الزامات بازسازی خانه

از مهمترین عواملی که باید قبل از هر اقدامی در بازسازی یک واحد مسکونی به آن بپردازید، تعیین بودجه و زمانی است که شما برای بازسازی در اختیار دارید. در صورتی که بتوانید این دو مورد را به خوبی تعیین نمایید، تیم آساز نیز می‌تواند کامل‌ترین مشاوره را برای دریافت بهترین خدمات به شما ارائه دهد.

 

هزینه و قیمت بازسازی منزل مسکونی

می‌توان گفت تعیین قیمت و هزینه‌های بازسازی خانه مسکونی مهمترین بخش آن است.

“هزینه بازسازی خانه چقدر است؟” این سوال، سوالی است که ذهن اکثر کسانی که قصد بازسازی دارند را به خود مشغول کرده است. برای پاسخ به این سوال باید بدانید که هزینه‌های دقیق یک بازسازی کامل، به عوامل متعددی اعم از حجم عملیات، نوع متریال، شناسایی و شناخت دقیق مجری از نیاز مشتری و … بستگی دارد.

از این رو تخمین دقیق هزینه‌های بازسازی برای هیچ کسی قبل از بررسی اولیه امکان پذیر نیست. با این حال با توجه به تجربه بسیار بالا تیم آساز، متخصصان ما هزینه‌های تخمینی را با توجه به بودجه شما به منظور بازسازی خانه مسکونی با شما در میان می‌گذارند و با توجه به بودجه شما برای بازسازی، حجم عملیات و نوع متریال مورد استفاده را به شما پیشنهاد می‌دهند.

 

مدت زمان بازسازی خانه مسکونی؛ زمان دقیق بازسازی

یکی دیگر از مهمترین چالش‌ها و دغدغه‌های بازسازی خانه مسکونی، مدت زمان تحویل آن است.

اصرار بر سریع تر انجام شدن عملیات بازسازی خانه یک امر طبیعی است، چرا که برخی می‌خواهند هر چه سریع‌تر به منزل خود برای امر بازسازی برگردند و برخی دیگر می‌خواهند بدانند به دید سرمایه گذاری چه مدت انجام این بازسازی طول می‌کشد.

این یک امر طبیعی است که مدت زمان دقیق یک بازسازی، با توجه به حجم فعالیت‌ها و نیازهای کارفرما تعیین می‌شود. هر چند مدت زمان اتمام بازسازی خانه به عوامل زیادی وابسته است اما طبق تجربه آساز برای یک بازسازی کامل و صفر تا صد یک واحد مسکونی با متراژ ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر مربع حدود ۱ ماه زمان صرف می‌شود. این مدت زمان بسته به شرایط پروژه کاملا متغیر است.

یک نکته مهم در مدت زمان بازسازی خانه این است که در صورت عجله کارفرما که به صورت خارج از عرف باشد ممکن است کیفیت کار کاهش یابد، از این رو گروه املاک آساز سعی بر آن دارد که در کمترین زمان ممکن عملیات بازسازی خانه را تکمیل نماید.

 

مراحل بازسازی خانه به صورت اصولی

به منظور یک بازسازی اصولی و دقیق لازم است که ابتدا روند و مراحل بازسازی یک خانه مسکونی را با همدیگر مرور کنیم. داشتن تصویری درست از مراحل بازسازی خانه شما میتوانید در جهت کاهش هزینه‌ها و کاهش مدت زمان اتمام پروژه کمک شایانی بکند.

 

بررسی نیازهای اصلی ساکنین

در اولین قدم به مهمترین و اساسی‌ترین مرحله بازسازی خانه می‌پردازیم، همانطور که میدانید یکی از مهم‌ترین عامل در بازسازی واحد مسکونی نیازها و دغدغه های ساکنین آن است. تمامی طراحی‌های سه بعدی و معماری، پلان واحد، متریال و رنگ‌بندی‌های مورد استفاده در بازسازی یک منزل بر اساس نیازهای ساکنین آن تعیین می‌شود.

 

طراحی داخلی سه بعدی (طراحی معماری)

دومین مرحله در بازسازی منزل مسکونی، طراحی سه بعدی و معماری داخلی واحد است.

این مرحله از آن جهت حائز اهمیت است که در صورتی که طراحی قبل از هر اقدامی انجام شود میتواند جلوی دوباره کاری‌ها را بگیرد و بازسازی واحد را با ریزترین جزئیات مطابق نظر کارفرما به جلو ببرد.

همچنین شایان ذکر است که طراحی و مدلسازی ۳D قبل از شروع بازسازی میتواند باعث کاهش چشمگیر هزینه‌های ناشی از دوباره کاری‌ها و هم چنین کاهش زمان اتمام آن شود.

 

برآورد و تخمین هزینه اولیه

پس از تکمیل طراحی‌های سه بعدی و تعیین متریال و مجموعه‌ای از کارهای مورد نیاز کارفرما، عملیات تخمین هزینه اولیه برای پروژه ما توسط گروه طراحی و معماری آساز انجام می‌شود.

در این مرحله با همفکری تیم اجرایی و طراحی آساز در حضور کارفرمای محترم هزینه‌ها پروژه مدیریت خواهد شد و به بودجه‌ی کارفرما در بازسازی خانه مسکونی نزدیک خواهد شد. هم چنین در این مرحله مشاوره‌های تخصصی رایگان جهت افزایش بازده و کاهش هزینه‌ها در بازسازی منزل به کارفرما توسط تیم مشاوره گروه املاک آساز ارائه خواهد شد.

 

تخریب های لازم در ابتدای بازسازی خانه

تخریب یکی از بخش‌های جدانشدنی و مهم در امر بازسازی منزل مسکونی است. تخریب در بازسازی نیاز به یک مهارت تخصصی دارد که در عهده تیم اجرایی آساز است چرا که در صورت تخریب نادرست هزینه‌های ناشی از دوباره‌کاری، خرابی تاسیسات و حتی خطر تخریب کلی ساختمان ممکن است به کارفرما تحمیل شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که در امر تخریب واحد مسکونی جهت نوسازی و بازسازی آن وجود دارد مدت زمان تخریب است چرا که این موضوع در صورت طولانی شدن مزاحمت‌هایی را برای همسایگان علاوه بر وجود گرد و خاک زیاد در ساختمان ایجاد می‌کند.

 

اجرای تاسیسات مکانیکال و الکتریکال

این مرحله هر چند در دید و ظاهر یک بازسازی دیده نمی‌شود اما باید بدانید یکی از مهمترین بخش در بازسازی ساختمان مسکونی همین بخش است چرا که در صورت عدم اجرای صحیح تاسیسات و برق کاری‌ها، به جهت ترمیم مجدد آن به احتمال زیاد دوباره وارد بخش تخریب خواهید شد و در نتیجه هزینه‌های سنگین و در کنار آن زمان زیادی صرف دوباره‌کاری خواهد شد.

تیم تاسیسات مکانیکال و الکتریکال آساز در اولین روزهای بازسازی واحد مسکونی شما، در پروژه حضور دارند و در حین اجرای آن با مشاوره و اجرای صحیح تاسیسات، اطمینان خاطر را برای ساکنین آن به عمل می‌آورند.

 

اجرای عملیات بنایی و سفت کاری در بازسازی

بعد از اتمام تخریب و اجرای تاسیسات مکانیکال و الکتریکال وارد فاز سفت کاری در بازسازی خانه مسکونی می‌شویم.

در این مرحله استخوان‌بندی واحد مسکونی شما تکمیل خواهد شد و تیغه چینی ها و عملیات بنایی مطابق با پلان و طرح سه بعدی تهیه شده اجرا خواهد شد.

 

نازک کاری و اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

در آخرین مرحله بازسازی یک واحد مسکونی، اجرای نازک کاری و ظرافت های نهایی است.

اجرای کابینت های، نصب شیرآلات و روشویی ها، اجرای نقاشی واحد، نصب کفپوش ها و … از مجموعه خدماتی است که در این مرحله از بازسازی یک واحد مسکونی توسط تیم آساز با بالاترین کیفیت و کمترین زمان ممکن اجرا می‌شود.

 

بازسازی آشپزخانه خانه مسکونی

بازسازی آشپزخانه یکی از مهمترین، در دیدترین و اصلی‌ترین بخش بازسازی خانه مسکونی است که طبق تجربه آساز بیشترین دغدغه و پر چالش‌ترین بخش یک بازسازی منزل، بازسازی آشپزخانه آن می‌باشد.

بازسازی آشپزخانه معمولا به دلیل حجم بالای متریال مصرفی بیشترین بخش هزینه‌های یک بازسازی را به خود اختصاص می‌دهد از این رو می‌بایست با تمهیدات تخصصی هزینه‌های آن را مدیریت کرد و آن را با نیازهای ساکنین آن به بهترین نحو اجرا نمود.

در گروه املاک آساز، طراحی و اجرای کابینت با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن به دلیل در اختیار داشتن کارگاه ساخت کابینت و در نتیجه دست اول بودن در این امر اجرا می‌شود. طراحی و ساخت کابینت هایگلس، ممبران، چوب در سبک‌های کابینت آشپزخانه مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک و … از مجموعه خدمات آساز است.

 

بازسازی سرویس بهداشتی خانه مسکونی

بازسازی سرویس های بهداشتی خانه یکی دیگر از موارد مهم در بازسازی منزل مسکونی به شمار می‌رود.

تفکیک فضای خشک و تر در بازسازی سرویس‌های بهداشتی خانه، یک امر مهم در بازسازی آن است. در این مورد تمامی سعی بر ایجاد حس خوش آیند و همخوانی با دیگر فضاهای بازسازی شده در دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی است.

اجرای بی‌نقص تاسیسات در سرویس‌های بهداشتی خانه شما نیز یکی دیگر از اصول مهم بازسازی سرویس بهداشتی است که اگر به درستی اجرا نشود باعث ایجاد حس ناخوشایند ساکنین آن بعد از مدتی استفاده خواهد شد.

 

بازسازی اتاق خواب منزل مسکونی

یکی دیگر از فضاهای مهم در بازسازی خونه، بازسازی اتاق خواب ها و اجرای دکوراسیون اتاق خواب در یک واحد مسکونی است.

در اولین مرحله، تفکیک فضاها و کاربرد آنها به تناسب ساکنین و افرادی است که قرار استفاده از آن اتاق خواب را دارند. طراحی سه بعدی و معماری یک اتاق خواب بر اساس نوع آن در ابتدای بازسازی اتاق خواب انجام خواهد شد و سپس عملیات اجرای توسط آساز انجام می‌شود.

در بازسازی اتاق خواب واحد مسکونی، مجموعه‌ای از خدمات اجرای دکوراسیون داخلی سرویس‌های بهداشتی، ساخت و اجرای کمد دیواری، میز تحریر و … انجام می‌شود.