نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری کدام بهتر است؟

همین الان

جهت مشاوره رایگان روی لینک کلیک نمایید

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری کدام بهتر است؟

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری

تفاوت هایی دارن که  قبل از مقایسه باید گفت که دیوار ها و سقف خانه نقش مهمی در دکوراسیون خانه ایفا می کنند .

سلیقه و میزان آشنایی شما در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری و همچنین تن رنگی مناسب برای نقاشی ساختمان باعث ایجاد محیطی آرام و یا محیطی آشفته و مضطرب کننده در منزل و محل کار برای شما و اطرافیانتان خواهد شد.

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری
نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری

پس برای به دست آوردن نتیجه بهتر ، خوبه کمی بیشتر با مزایا و معایب آنها آشنا شیم . در واقع نقاشی ساختمان یا کاغذدیواری با توجه به شرایط شما مزایب و معایبی دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری

سلیقه شما در انتخاب رنگ و یا طرح کاغذ دیواری مهم تر از انتخاب بین نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری است.

جواب این سوال بیشتر بستگی به علاقه شما برای استفاده از این دو محصول دکوراسیون داخلی ساختمان داره.برای همین ما اینجا سعی می کنیم تا کامل ترین توضیح در باره ویژگی ها و معایب این دو یعنی رنگ و کاغذ دیوار رو براتون ذکر کنیم تا خدای نکرده از صرف هزینه و وقتتون برای اینکار پشیمون نشید با ما همراه باشید.به خاطر داشته باشید که هیچکدام از این دو برتری %۱۰۰ به دیگری نداره و ما فقط می خوهیم به شما کمک کرده باشیم تا بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای منزل خود انجام بدبد.

  • مساحت محل اجرا

استفاده از رنگ  بیشتر در خانه های متراژ پایین اهمیت پیدا می کند چرا که رنگ ها به دلیل سطح براقی که دارند نور را بیشتر منعکس می کنند همین امر باعث روشن تر و بزرگتر جلوه کردن منزل(یا محل مورد نظر) شما خواهد شد.کاغذدیواری به دلیل منعکس نکردن نور و طرح شلوغ تر نسبت به رنگ ها فضا را کوچکتر و حتی خفته تر جلوه می دهد پس اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری را در فضای کوچک در نظر دارید بهتر است از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری غافل نشوید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

  • سرعت اجرا

یکی از اصلی ترین تفاوت ها در رنگ کردن دیوار ها و یا استفاده از کاغذدیواری بر روی دیوار مدت زمان لازم برای اجرا کردن آنها می باشد.اجرای کاغذدیواری در مدت زمان کوتاه تری نسبت به رنگ صورت میگیرد و میتوان تمام دیوار های خانه را کاغذ کرد و دوباره وسایل خانه را در جای دلخواه قرار داد و به روال عادی زندگی ادامه داد.

اما برای رنگ کردن دیوار اینطور نیست و آماده کردن سطح دیوار ها و همچنین اجرا و خشک شدن رنگ زمانی بیشتری را نیاز دارد و حتی ممکن است با توجه به نوع رنگی که انتخاب می کنید زمانی را هم به از بین رفتن بوی رنگ اختصاص دهید.بسیاری از افراد برای سریع تر به نتیجه رسیدن فقطکاغذ دیواری را اجرا می کنند.

  • دوام 

در اکثر خانه ها دیوار های رنگ شده وجود داشته و هم اکنون هم خانه هایی که دیوار های رنگ شده دارند کم نیستند که یک علت آن می تواند شرایط جوی محیط باشد. ما می دانیم که دیوار های رنگ شده پس از مدتی کدر و لک می شوند و حد اکثر بعد از ۳ یا ۴ سال به یک نقاشی اساسی نیاز پیدا خواهید کرد حتی اگر کودک خردسال داشته باشید این زمان بیشتر کاهش می یابد.

کاغذدیواری با داشتن مقاومت بیشتری که نسبت به ضربه و ساییدگی نسبت به رنگ دارد تا ۱۰ سال بدون لک و رنگ پریدگی بر روی سطح باقی می ماند.علاوه بر این اکثر کاغذدیواری های با کیفیت مانند رنگ ها قابلیت شست و شو با آب و تمیز کننده های خانگی را دارا هستند که باعث زیبا تر جلوه کردن محیط به واسطه تمیز بودن سطح دیوار ها می باشد.

  • تنوع

یکی از بزگترین تفاوت های بین نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری ها تنوع این دو می باشد.امروزه کاغذدیواری ها طرح ها و طیف انتخاب گسترده ای به ما می دهند شما می توانید با استفاده از طرح های کلاسیک این محصول جلوه کلاسیک به خانه خود بدهبد و یا با استفده از طرح های مدرن ، محیطی مدرن را آماده کنید.اما رنگ ها تنوع به نسبت کمتری را برای شما در دسترس قرار می دهند.ممکن است شما برای پیدا کردن طرح کاغذدیواری دلخواه خود چند روز وقت صرف کنید پس بهتر است برای پیدا کردن طرح مناسب کاغذ دیواری عجله نکنید.

  • هزینه

هزینه شما برای نقاشی ساختمان و یا کاغذ دیواری بسته به نوع برند و کیفیت و همچنین متراژ خانه شما متفاوت می باشد. به موضوع هم باید اشاره کرد که اجرای کاغذدیواری تا حدود ۲ برابر هزینه بیشتری نسبت به نقاشی ساختمان یا دیوار ها دارد.در عوض دوام کاغذدیواری بیشتر از رنگ می باشد و حتی ممکن است که چند بار نقاشی دیوار ها در دراز مدت از اجرای کاغذدیواری چند برابر بیشتر شود.

  • جلوه بخشی

حقیقتاً این موضوع کاملاً سلیقه‌ای است اما هر کسی با کمی مقایسه و انتخاب یک طرح ایده آل، از میان هزاران طرح کاغذدیواری، می‌تواند بهترین دکوراسیون را برای خانه‌اش فراهم کند. حال آنکه رنگ‌ها ظاهری بسیار ساده دارند و هیچ‌گاه نمی‌توانند همانند کاغذ دیواری جلوه بخش باشند. از طرفی کاغذدیواری این امکان را برای افراد فراهم می‌کند تا با پوشاندن عیوب دیوار و ترک‌ها و حتی ایجاد هارمونی با انتخاب طرح‌های متناسب، موجب بهتر ظاهر شدن برآمدگی‌ها و تورفتگی‌های دیوار نیز شوند.

  • شرایط اقلیمی و جوی

جلوه‌ای که طرح‌های مختلف کاغذدیواری می‌تواند به محیط خانه‌تان بدهد، به وسیله رنگ کردن به وجود نمی‌آید. از طرفی بهتر است بدانید که علی‌رغم دوامی که بسیاری از انواع کاغذ دیواری دارند، برای محیط‌هایی که امکان ایجاد رطوبت و نم در آنها است، بهتر است از رنگ استفاده کنید و در صورت استفاده از کاغذدیواری حتماً مقداری از طرح آن (حد اقل یک رول) را در جایی نگهداری کنید تا در صورت جدا شدن کاغذ از دیوار بتوانید آن را ترمیم کنید. در واقع یکی معایب اصلی کاغذ دیواری این است که نمی‌توان به راحتی از آن در مکان‌هایی مرطوب و دیوارهایی که امکان نم در آن‌ها وجود دارد، استفاده نمود.

به طور کلی در مکان‌هایی که امکان ایجاد نم و رطوبت بیشتر است، انتخاب شما بین نقاشی ساختمان یا کاغذدیواری، بهتر است که رنگ باشد. برای اتاق‌هایی که سابقه وجود نم دارند، دستشویی و آشپزخانه، رنگ مقاومت بیشتری دارد و مناسب‌تر است. در صورت استفاده از کاغذ دیواری در چنین جاهایی احتمالاً مجبور می‌شوید تا حداکثر هر دو سال یک بار کاغذ دیواری‌تان را تعویض کنید.

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری

ترکیب نقاشی ساختمان با کاغذ دیواری

یکی از موثرترین روش‌های خلاقانه برای تغییر دکوراسیون فضاهای بزرگ و لوکس و زیبا به نظر رسیدن آن، استفاده از ترکیب رنگ و کاغذدیواری بر روی دیوارها است. این کار نه تنها جلوه فوق‌العاده‌ای به فضایتان می‌بخشد، بلکه با استفاده محدود تر از کاغذ دیواری یعنی استفاده در برخی از  دیوار ها می‌توانید هزینه کارتان را تا حدود زیادی کاهش دهید.

از طرف دیگر نقاشی و کاغذدیواری منزل در کنار هم می‌تواند انتخابی مقرون به صرفه برای فضا های بزرگ و هوشمندانه برای فضاهای کوچک نیز باشد، تنها نکته‌ای که باید در مورد  فضاهای کوچک مورد توجه قرار دهید این است که در کنار رنگ‌ روشنی که برای نقاشی دیوارها انتخاب می‌‌کنید، از طرح‌های خلوت و روشن کاغذدیواری استفاده کنید تا با انعکاس نور بر دیوار فضای محیط بزرگ‌تر و روشن‌تر از آنچه که هست به نظر برسد.

براورد هزینه نقاشی ساختمان در مقایسه با کاغذ دیواری

برآورد هزینه نقاشی ساختمان یکی از مسائلی است که هر فردی به دنبال آن می باشد. شما می توانید اگر تصمیم به نقاشی ساختمان دارید از برآورد هزینه نقاشی ساختمان را قبل از انجام آن باتوجه به اطلاعاتی که به شما می دهیم، آگاه شوید. باید بدانید که هزینه نقاشی ساختمان با توجه به مساحت فضای شما  و دستمزد نقاش مشخص می شود.

همچنین در برآورد کاغذ دیواری نیز بر اساس تعداد رول کاغذ دیواری به کار رفته و دستمزد نصاب تعیین می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا براورد هزینه نقاشی را نسبت به کاغذ دیواری مورد مقایسه و تحلیل قرار دهیم. تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید تا با این اطلاعات مهم آشنا شوید.

برآورد هزینه نقاشی ساختمان با رنگ روغن

در صورتی که دوست دارید از یک رنگ با کیفیت و ماندگاری بیشتر استفاده کنید، توصیه می‌کنیم که نقاشی ساختمان خود را با استفاده از رنگ روغنی انجام دهید. برآورد هزینه نقاشی ساختمان با رنگ روغن به دلیل مقاومت بالا و پوشانندگی بالایی که دارد گرانتر از رنگ های پلاستیکی می باشد. برای مثال برای یک  واحد ۶۰ متری قیمت حول و حوش ۵ الی ۶ میلیون در سال ۱۴۰۰ می‌توان برآورد کرد.

البته که باید بدانید تمامی هزینه‌های منازل ۶۰ متری با یکدیگر یکی نیست. زیرا ممکن است بعضی از دیوارها با دیوارپوش و یا کاغذ دیواری و یا حتی پوستر دیواری پوشانده شده باشند. همچنین مطمئناً اندازه ها و تعداد پنجره‌های واحد های ۶۰ متری با یکدیگر متفاوت است. این مسئله نیز در برآورد هزینه نقاشی ساختمان با رنگ روغن تاثیر گذار خواهد بود.

 برآورد هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

در برآورد هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک باید اذعان کنیم که ارزانتر از نقاشی ساختمان با رنگ روغن می باشد. اما همین رنگ پلاستیک نیز دارای دو نوع تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک است. که با توجه به استفاده نقاش شما از آنها هزینه شما بر حسب متر مربع متفاوت خواهد بود. به صورت تقریبی برآورد هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک برای یک واحد ۱۲۰ متری می تواند مبلغی حدود ۶ الی ۷ میلیون باشد.

اما مجدداً لازم به ذکر است که اندازه و تعداد پنجره ها، زیرسازی دیوارها، پوشش بعضی از دیوار ها با انواع کاغذ دیواری و دیوارپوش و پوستر دیواری همه و همه می‌توانند بر قیمت برآورد شده تاثیر گذار باشند. در واقع باید گفت که بر اساس هر متر مربع که رنگ آمیزی انجام می شود، دستمزد نقاش و قیمت متریال متفاوت خواهد بود.

مقایسه برآورد هزینه نقاشی با هزینه کاغذ دیواری برای خانه ۶۰ متری

برای آگاهی و مقایسه بیشتر این دو روش برای زیباسازی دیوارها یک خانه ۶۰ متری نورگیر را در نظر بگیرید. برآورد هزینه کاغذ دیواری بر اساس هر رول محاسبه  می‌شود و همچنین بر اساس ضخامت و برند کاغذ دیواری قیمت آن نیز منحصر به خود خواهد بود. شما میتوانید در رنج قیمت های مختلف از رولی ۱۰۰ تومان تا دو میلیون تومان کاغذ دیواری مورد نظر خود را تهیه کرده و در دکوراسیون خود به کار برید. در مقایسه با هزینه کاغذ دیواری با هزینه نقاشی ساختمان باید بگویم که یک کاغذ دیواری ۱۰۰ الا ۲۰۰ تومانی تقریباً با هزینه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیکی برابری می‌کند.

اما کاغذ دیواری‌های گرانتر همانند نقاشی ساختمان با رنگ روغنی برابری می کند و یا حتی بیشتر نیز می‌شود. به هر حال شما می توانید از فروشگاه کاغذ دیواری رونیا این اطلاعات را کاملاً به طور دقیق برای منزل خود جویا شوید. کارشناسان ما به طور کامل بر اساس متر مربع به شما قیمت روز نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری انتخابی شما را اعلام خواهند کرد. پس به هیچ عنوان نگران برآورد هزینه نقاشی و یا برآورد کاغذ دیواری برای منزل خود نباشید.

 برآورد هزینه نقاشی ساختمان بر چه اساسی انجام می گیرد؟

برآورد هزینه نقاشی ساختمان بستگی به درخواست مشتریان متفاوت است. رنگ آمیزی با رنگهای مختلف از جمله رنگ روغنی، پلاستیکی، آکرولیک، کنیتکس، مولتی کالر، بلکا، ابزار گچی، بتونه کاری، سقف شیروانی، اجرای کناف بتونه ماستیک با رنگ، نقاشی نرده ساده و انواع نرده فرفورژه پیچیده همه و همه نرخ متفاوتی دارند. همچنین در برآورد نقاشی ساختمان گاهاً پیش می آید که مشتری درخواست نقاشی درب و پنجره را می دهد در این صورت نیز این هزینه ها باید به هزینه های دیگر اضافه شود. در حالت کلی شما می توانید برای آگاهی از قیمتهای تمام شده هر یک است خدماتی که بیان نموده ایم با کارشناسان مرتبط تماس حاصل فرمایید تا اطلاعات لازم خود را کسب کنید.

با توجه به برآورد هزینه نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی بهتر است یا کاغذ دیواری؟

برآورد هزینه نقاشی ساختمان برای منزلتان به راحتی می توانید تصمیم گیری کنید که رنگ آمیزی و یا کاغذ دیواری را انتخاب کنید. ما به شما استفاده ترکیبی را پیشنهاد می کنیم. استفاده ترکیبی علاوه بر زیبایی می تواند دکوراسیون شما را بسیار خاص و جذاب جلوه دهد و در خصوص هزینه نیز با توجه به برآورد هزینه نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری انتخابی شما مقرون به صرفه تر خواهد بود.

شما می توانید از یک کاغذ دیواری ارزان به همراه رنگ پلاستیکی ارزان استفاده کنید. اما اگر ماندگاری برایتان اهمیت بالایی دارد و اهل ایجاد تنوع در طی ۵ الی ۶ سال یکبار نیستید، پیشنهاد می‌کنیم که اقدام به خرید کاغذ دیواری با عمر و دوام بالا و همچنین رنگ آمیزی با رنگ روغنی کنید. در این صورت است که شما سالیان سال بدون هیچ گونه تغییری در کیفیت رنگ و کاغذ دیواری را شاهد خواهید بود.

برآورد هزینه نقاشی ساختمان با شیوه های ارزان قیمت

در برآورد هزینه نقاشی ساختمان شیوه های ارزان قیمتی نیز وجود دارد که به آسانی می توان از آنها بهره مند شد. همچنین می توانید از انواع کاغذ دیواری مدرن و یا کاغذ دیواری کلاسیک به همراه رنگ آمیزی به صورت ترکیبی برای سایر دیوار های خود استفاده کنید. شما می توانید با ابزار در دسترس خود که شامل غلطک و قلم مو می شود، خود نیز اقدام به رنگ آمیزی کنید. در این صورت است که هزینه های شما بسیار پایین آمده و به نوعی روش مقرون به صرفه برای ایجاد تغییر در دکوراسیون شما خواهد شد.

نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری
نقاشی ساختمان یا کاغذ دیواری

کلام آخر

نقاشی ساختمان یا کاغذدیواری آنقدر ها هم مهم نیست،مهم انتخاب جنس با کیفیت می باشد. به این فکر نباشید که با خرید رنگ یا کاغذدیواری بی کیفیت یا کیفیت پایین از هزینه های خود کم کرده اید.این نکته را فراموش نکنید که هر چقدر کالای خریداری شده بی کیفیت تر باشد با زودتر هزینه اضافی را برای ترمیم و بازسازی هزینه کنید.

به عنوان مثال اگر از رنگ کیفیت پایین استفاده کنید ، نقاش مجبور به سه بار رنگ کردن دیوار خانه تان می شود تا نتیجه مطلوبی داشته باشد.در حالی که با خرید یک جنس مرغوب همین نتیجه را می توانید با دو بار رنگ زدن دیوار ها انجام دهید و دستمزد کمتری هم پرداخت کنید.

در نظر داشته باشید که خرید رنگ یا کاغذ دیواری مرغوب شاید کمی هزینه هایتان را افزایش دهد ، ولی جلوه ، کیفیت و زیبایی بیشتری را به ارمغان می آورد و صد البته دوام بیشتری خواهد داشت.به هر جهت اتخاب بین رنگ و کاغذ دیواری به مقدار پولی که برای اینکار می خواهید هزینه کنید بر میگردد اما فراموش نکنید خرید یک رنگ با کیفیت بهتر از خرید یک کاغذدیواری بی کیفیت و بی دوام است.هزینه های خود را برآورد کنید و یک انتخاب معقول انجام دهید.

مطالب خواندنی و جذاب  مشابه محتوای امروز 

دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۲

آیا امکان افزایش قیمت طراحی داخلی در سال ۱۴۰۱ وجود دارد ؟

تعرفه طراحی تری دی سال ۱۴۰۰ چگونه است ؟

سقف های ساختمانی مرسوم در ایران کدامند؟

طراحی دکوراسیون آشپزخانه با استفاده از طلا + عکس

همین الان

جهت مشاوره رایگان روی لینک کلیک نمایید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.