چرا سرمایه گذاری در ملک پیشنهاد می شود

همین الان

جهت مشاوره رایگان روی لینک کلیک نمایید

چرا سرمایه گذاری در ملک پیشنهاد می شود

سرمایه گذاری در ملک

سرمایه گذاری در ملک یکی از بهترین راه‌های سرمایه گذاری در اقتصاد امروزی به شمار می‌رود. در این مطلب دلایل این برتری را باهم مرور خواهیم کرد.

۱. رشد بسیار زیاد در بازار املاک

بازار ملک در ۴۰ سال گذشته رشد ۱۵۰۰ برابری و حتی بیشتر داشته است.

طبق گفته ایسنا: رشد قیمت در بازار ملک بیش از ۱۵۰۰ برابر بوده و نسبت رشد این بازار به دیگر بازار­ها همیشه بیشتر بوده است.

از طرف دیگر این بازار دارای نوسانات کمی نسبت به بازارهای دیگر است. به این دلایل سرمایه ­گذاری در بازار ملک برای سرمایه گذارای همواره سودآور خواهد بود.

۲بیشترین جذب سرمایه توسط بازار ملک

بازار املاک در چند سال اخیر بیشترین جذب سرمایه را داشته است.

به طوری که ۸۰% از اموال مردم ایران در بازار ملک سرمای ه­گذاری می‌شود. تنها ۲۰% درصد از این سرمایه در بازار­های دیگر مانند طلا و دلار سرمایه‌ ­گذاری می­‌شود.

۳سرمایه گذاری در بازار ملک، پشتوانه‌ای برای افراد و شرکت‌ها

به دلیل امنیت و رشد بلندمدتی که در بازار ملک وجود دارد؛ تمامی برند­های معتبر و شرکت­‌ها قسمتی از سرمایه‌ی خود را به خرید ملک اختصاص می­‌دهند.

به این منظور که در صورت بروز هرگونه مشکلی مانند ورشکستگی از سند­ملکی به عنوان پشتوانه و تکیه‌­گاه استفاده کنند.

سرمایه گذاری در ملک

۴. اهمیت ثبات بازار ملک برای دولت‌‌ها

فعالیت و ثبات در بازار ملک برای هر کشوری بسیار مهم است. چرا که در جوار این بازار ۴۰۰ بازار شغلی ایجاد می‌­شود.

مشاغلی از قبیل سرمایه گذار، طراح دکوراسیون، کارگر ساختمان، مهندس عمران، برقکار، کابینت ساز، در و پنجره ساز، باربری، کرایه داربست، نماکار، بازرس شهرداری، معمار، فروشنده مصالح، لوله کش و …. در نتیجه ثبات در بازار ملک بقیه بازارها را نیز تحت شعاع خود قرار می‌دهد.

۵غیرقابل سرقت بودن ملک

مورد دیگری که سرمایه گذاری در بازار ملک را از دیگر بازارها متمایز می‌کند غیر قابل سرقت بودن ملک است.

طلا، دلار، ماشین و هر ارزش همواره در معرض خطر سرقت قرار دارد. همیشه باید نگران محافظت از آن باشید. اما ملک از این خطر در امان است و سارقان نمی­‌توانند چشم داشتی به اصل ملک شما داشته باشند.

۶امکان بیمه شدن ملک برای امنیت بیشتر

در مواردی حتی برای امنیت بیشتر ملک را در برابر حوادثی مانند: آتش­‌سوزی، زلزله، سیل و … بیمه می‌کنند تا درصورت بروز هرگونه اتفاق بیمه خسارت را پرداخت کند.

۷اعتبار اجتماعی ناشی از سرمایه گذاری در بازار ملک

خرید ملک اعتبار اجتماعی برای شما به همراه خواهد داشت. چه در سطح داخلی و چه حتی در سطح بین‌المللی!

۸غیر قابل مصادره بودن ملک

طبق حقوق بین­‌الملل هیچ‌­کس حق مصادره املاک قانونی مالک را ندارد! حتی اشغالگران خارجی.

۹مالکیت عرصه و عیان ملک

طبق قانون وقتی زمینی را خریداری می‌کنید مالک عرصه و اعیان آن زمین می‌شوید. بدین صورت که زمین (سطح ۰۰.۰۰ )، زیر سطح زمین (برای ساخت پایین­تر ازارتفاع ۰۰.۰۰) و هوای بالای سطح زمین تا ارتفاع قانونی از نظر شهرداری منطقه ( برای ساخت بالای ارتفاع ۰۰.۰۰ ) از نظر قانونی متعلق به شماست.

طبق قانون هر منطقه شهرداری ارتفاعی قانونی برای ساخت و ساز دارد. شما برای ساخت بیش از ارتفاع قانونی باید مجوز شهرداری بگیرید. بستگی به جایگاه و شرایط ملک با پرداخت هزینه‌­ای جداگانه می­‌توانید مشکل را حل کنید.

۱۰محدودیت منابع در بازار ملک

ارزش ملک بر خلاف ارزش‌های دیگر قابل وارد یا صادر کردن نیست. این امر محدودیتی را در این بازار ایجاد می‌کند که باعث ارزشمند­تر شدن بازار ملک نسبت به دیگر بازارها می‌­شود.

بازار ملک از نظر منابع بسیار محدود است. درست است شاید از نظر پهنای ایران یا جهان این حرف عجیب به نظر برسد. اما املاکی که پتانسیل سرمایه گذاری دارند بسیار محدودند. در نتیجه بازار املاک دارای منایع محدودیست.

۱۱اعتبار قضایی ناشی از سرمایه گذاری در بازار ملک

سندملکی امنیت قضایی دارد. یعنی در صورت بروز هر گونه مشکل حقوقی یا قضائی مانند بازداشت، شما می­‌توانید از سند ملک خود برای ضمانت استفاده کنید.

۱۲امکان گرفتن وام با سرمایه گذاری در بازار ملک

شما از ارزش سند ملکی خود می‌­توانید برای گرفتن وام از بانک ‌های دولتی یا خصوصی استفاده کنید. مثال : شخصی ملکی را در سال ۹۷ خریداری می­‌کند. با استفاده از ارزش سند ملکی برای خود وامی دریافت می‌کند.

با پول وام وارد عرصه تولید شده یا پا به بازار واردات و صادرات می­‌گذارد.

پس از یک سال یعنی در سال ۹۸ از طرفی ارزش ملک او حدودا ۳ یا ۴ برابر خواهد شد. از طرف دیگر با افزایش ارزش جنس تولید شده یا خریداری شده برای واردات یا صادرات ۴ برابر سود می­‌کند. در نتیجه به راحتی مبلغ وام را به بانک برمی‌گرداند.

۱۳درآمدزایی با خرید ملک

ملک شما می­‌تواند از طریق مختلف به یکی از راه­‌های درآمدی شما تبدیل گردد. برای مثال می­‌توانید از روی سند ملکی وام­ بگیرید. ملک را اجاره دهید یا کسب و کاری در آن راه‌­اندازی کنید.

اگر ملکی را برای زندگی، دفتر کار یا مغازه خریداری کنید در گذر یک سال ارزش ملک افزایش یافته و شما سود خواهید کرد.

اما اگر همان ملک را را به جای خرید، اجاره کنید؛ پس از یک سال هزینه زیادی را پرداخت و در نهایت ضرر کرده‌اید! به طور کلی در کشورهای با تورم اقتصادی بالا مانند ایران، خرید ملک به صرفه تر از اجاره‌ی آن است. به خصوص برای بیشتر از یک سال.

۱۴آرامش خاطر با سرمایه گذاری در بازار ملک

شما با سرمایه‌­گذاری در بازار ملک مالک تمامی منافع سند ملکی خود خواهید شد. به عبارت دیگر می‌توانید از اعتبار سند ملکی خود بی­نهایت استفاده کنید.

سرمایه‌­گذاری درملک می­‌تواند به نوعی برای شما آرامش خاطر به همراه می‌آورد. چرا که شما می­‌دانید همیشه پشتوانه‌­ای مالی برای روز­های سخت دارید.

مقایسه بازدهی بازارهای مختلف سرمایه گذاری

در طی ۵ سال منتهی به تاریخ نگارش این مطلب، بورس با بازدهی حدوداً ۱۴۵۰ درصدی، بهترین عملکرد را در مقایسه با سایر روش های سرمایه گذاری داشته است. در طی همین مدت، طلا با بازدهی ۸۳۳ درصد، مسکن با ۶۵۱ درصد، دلار با ۵۷۴ درصد و سپرده‌های بانکی با ۹۲ درصد، در رتبه های بعدی قرار گرفته‌اند

سرمایه گذاری در ملک

یکی از مهم ترین دغدغه های ما این است که چگونه می توانیم وارد این بازار شویم و شرایط این بازار از حیث میزان سرمایه اولیه چگونه است. در این بخش باید به شما بگوییم که ورود به بازار ملک به سرمایه اولیه بسیار زیادی نیاز دارد.

چرا که ملک یکی از حوزه های سرمایه گذاری گران قیمت شناخته می شود. در این نوع از سرمایه گذاری شما دو نوع استراتژی کلی دارید. یکی اینکه به سراغ املاک مسکونی بروید و یکی اینکه به سراغ املاک تجاری و اداری بروید. البته که می توانید به صورت موازی وارد هر دو بازار سرمایه گذاری در ملک بشوید ولی آیا سرمایه کافی برای انجام این کار را در اختیار دارید؟

در صورتی که میزان سرمایه اولیه شما به قدر ورود به یکی از بازار ها می باشد یکی از این دو نوع استرتژی را تعیین می کنید و وارد یکی از این بازار های می شوید. سپس باید مرحله بعدی راهبردی خود را بررسی کنید.

در صورت ورود به سرمایه گذاری در ملک های تجاری شما می توانید به خرید و فروش بپردازید می توانید وارد خرید و اجاره ملک خود بشوید و سود ماهانه ای را در قبال دریافت مبلغ پیش پرداخت سالانه که با  آن می توانید مجدد سرمایه گذاری کنید دریافت کنید.

در این روش شما می توانید بسته به شرایط بازار و تعیین میزان بازدهی در صورت فروش و اجاره یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

زمانی هم که می خواهید وارد حوزه املاک مسکونی شوید باز دو راه کلی دارید. یکی خرید ساختمان و آپارتمان و تصمیم به فروش و یا اجاره آنها که باز بر حسب شرایط بازار انتخاب می کنید.

یکی هم اینکه وارد زمینه خرید زمین شوید و با ساخت و ساز یا به صورت مشارکتی و یا به صورت انفرادی به سود برسید. همان طور که می بینید راه برد های متفاوتی برای شما در خصوص ورود به بازار ها وجود دارد.

سرمایه گذاری در ملک برای شما انتخاب های زیادی را در بر خواهد داشت. اینکه کدام یک از استراتژی ها را انتخاب کنید کاملا بستگی به میزان سرمایه اولیه و شرایط فعلی و لحظه ای بازار خواهد داشت.

اگر هم سرمایه اولیه شما بین ۴ الی ۷ میلیارد تومان است شما می توانید وارد حوزه خرید ملک و ساخت و ساز مشارکتی شوید. البته که در این زمینه باید شریکی بسیار مناسب داشته باشید و تمامی مسائل حقوقی را مد نظر قرار دهید و میزان سهم و سود و زیان را در ابتدا طی قراردادی واضح تعریف کنید.

در نهایت اگر میزان سرمایه شما بیش از ۸ میلیارد تومان است این امکان برای شما وجود دارد که وارد ساخت و ساز های کوچک شوید و به صورت انفرادی به ساخت و ساز بپردازید که مسئله ای بسیار مهم است.

سرمایه گذاری در ملک

سوالی که در این بخش مطرح می کنیم را با بررسی مزایای این نوع از سرمایه گذاری مورد بررسی قرار خواهیم داد. مهم ترین و کاربردی ترین ویژگی ها و مزایای این نوع از سرمایه گذاری که مورد محبوبیت بالای این بازار شده است را در ادامه این مقاله و به عنوان حسن ختامی برای این مطلب برای شما شرح خواهیم داد.

مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در ملک عبارت اند از :

  1. امکان بالای نقد شوندگی به دو صورت مجزای خرید و اجاره که سود کلان یکباره و یا سود ماهانه را برای ما در بر خواهد داشت
  2. میزان ریسک بسیار پایین نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری
  3. میزان رشد بسیار بالا و روز افزون این نوع سرمایه گذاری
  4. سرمایه گذاری بر روی زمین یکی از مطمئن ترین انواع سرمایه گذاری است چرا که زمین شما همیشه سر جای خود باقی خواهد ماند و دچار سرقت، آسیب و یا زیان نمی شود.

با توجه به مزایای فوق یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری، اقدام به ورود و سرمایه گذاری در ملک می باشد. اما تنها نقطه مورد تردید در این بازار میزان سرمایه اولیه ای است که شما برای ورود به آن نیاز دارید.

همین الان

جهت مشاوره رایگان روی لینک کلیک نمایید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.